1. juuni 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru

Uudised

Heategevusliku Juunijooksu võitsid Mark Abner ja Liina Luik!

01.06.2019

Jooksupäevast sai osa ligi kolmtuhat liikumisharrastajat, kes kõik andsid oma panuse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatava ülekaaluliste laste suvelaagriheaks.

Esmakordselt Tallinna vanalinna päevade programmi kuuluva jooksu stardipaugu andis olümpiavõitja Gerd Kanter. Viie kilomeetri pikkusele Juunijooksule startinutest jõudsid esimestena finišisse meestest Mark AbnerTreeningpartner Sportlandi Spordiklubist, Leonid Latsepov SpartaSpordiklubist ja Marti Medar Treeningpartner Sportlandi Spordiklubist. Naistest olid kolm kiiremat Liina Luik ja Kaisa Kukk ning Elis Lillmets. Kolmikvõidu tiimide arvestuses võtsid Treeningpartneri võistkonnad.

 

 

Tänase päeva peakangelased Vabaduse väljakul toimunud heategevuslikul Juunijooksul olid pea kolmtuhat liikumisharrastajat, kes kõik andsid oma panuse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatava ülekaaluliste laste suvelaagri heaks. “„Korraldame ülekaalulistele lastele sportlikku suvelaagrit juba kaheksandat aastat järjest ning oleme tulemustega igati rahul,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Enamik lapsi kaotab 10-päevase laagri jooksul kehakaalust mitu kilo – lapsed muutuvad aktiivsemaks, on rõõmsad ja rahul. Laagris tehakse Tallinna Lastehaigla füsioterapeutide juhendamisel jõukohast trenni – laagriprogrammi kuuluvad jalgratta- ja jalgsimatkad, pallimängud, jooksmine ning muud sportlikud tegevused. Laagri toidumenüü koostamisel jälgitakse eriti hoolikalt, et toit oleks tervislik ja maitsev.“

 

Inna Krameri sõnul on tähtis, et lastel tekiks igapäevane harjumus rohkem liikuda ning vähem süüa. „Programmis osalenutel peaks kinnistuma teadmine, et ka pärast laagri lõppu tuleb hea enesetunde nimel sarnast elustiili jätkata. Sellele peavad omakorda kaasa aitama lapsevanemad kodudes – ühiselt ja järjepidevalt pingutades on võimalik ülekaalulisusest vabaneda. Oleme südamest tänulikud Juunijooksu korraldajatele ja osavõtjatele, kelle toel saab sellesuvine laager teoks.“

 

Kõik tänase Juunijooksu viie kilomeetri raja läbijad ja lastejooksudest osavõtjad said autasuks unikaalse Juunijooksu medali. 

 

Lisaks jooksule sai Vabaduse väljakul tutvuda erinevate spordialadega, testida tervisetooteid ja registreerida rahvaspordisündmustele. Paraolümplased demonstreerisid enda oskusi ning julgustasid kõiki erinevate spordialadega tegelema. Samaaegselt sai kaasa elada ka Fit Games kaasahaaravatele võistlustele ning osaleda professionaalsete treenerite eestvedamisel Zumbatreeningutel.

Jooksupäevast sai osa ligi kolmtuhat liikumisharrastajat, kes kõik andsid oma panuse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatava ülekaaluliste laste suvelaagriheaks.