1. juuni 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru

Uudised

2018 Rimi Juunijooksu tuluga korraldati liikumispuudega laste suvelaager

09.08.2018

2. juunil toimus Kadriorus heategevuslik Juunijooks, mille korraldasid Rimi Eesti, Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit (ELIL) ning Spordiürituste Korraldamise Klubi. Juunijooksuga kogutud 6730 euroga organiseeriti 6.-8. augustini liikumispuuetega laste suvelaager.

“Jakobil on laagris väga tore - ujusime, võimlesime, mõtlesime, joonistasime ning arutlesime mõnusas ja pingevabas laagrimelus, mille ELIL meile korraldas,” rääkis laagris osaleva lapse isa Erkki. “Laps on just sellises eas, mil ta otsib sobivat spordiala ning kaaslasi selle harrastamiseks. Ühtlasi lootsime laagrist saada füsioterapeudi ja psühholoogi teenuseid, mida väikese rehabilitatsiooni eelarve tõttu suveperioodiks tavaliselt ei jätku. Lapsele on need aga väga vajalikud.”

 

ELIL tegevjuhi Lili Tirisõnul ootasid suvelaagris osalejad ning lapsevanemad  nii spordile suunatud tegevusi kui ka informatsiooni, milliseid spordialasid Eesti eri paikades üldse liikumispuudega lapsel harrastada on võimalik. “Kohtusime eriliste sportlastega, kes andsid oma valitud alast ettekujutuse ning motiveerisid lapsi sporti armastama. Sport lisab rehabilitatsiooniteenustele väärtust ning aitab lastel leida uusi sarnaste huvidega sõpru,” rääkis Lili Tiri.

 

“Juunijooksu rohke osavõtt ja hea eesmärk motiveerivad selliseid positiivseid üritusi veelgi korraldama,” ütles Rimi juht Vaido Padumäe. “Igal lapsel – nii tervel kui ka erivajadusega – on õigus sportimisele. Koostöö Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga annab võimaluse liikumispuudega lastel saada teada, milliseid sportimisvõimalusi neile Eestis pakutakse ning milline ala neile kõige enam huvi pakub."

 

Laste suvelaager toimub 6.-8. augustini Tõrvaaugu puhkebaasis Järvamaal. Laagris saavad lapsed individuaalset, perekeskset ning grupis teostatavat rehabilitatsiooniteenust-füsioteraapiat, tegevusteraapiat, loovteraapiat jne. Laagri eesmärk on pakkuda lastele vabas õhkkonnas sotsiaalset rehabilitatsiooni, mille tulemusena koos suunatud tegevustega oleme arenevad laste sotsiaalsed oskused, saavad loodud uued sõprussuhteid eakaaslaste seas ning tugevneb side laste ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu vahel.

 

Eelmisel aastal koguti juunijooksuga lasterikaste perede laste spordifondi heaks, fondi tulu jagati suurperede lastele erinevate spordilaagrite või treeningute katmiseks.

Vanalinna Päevade raames toimub laupäeval, 1. juunil spordiprogramm kus sobib kaasa lüüa kogu perega, nii osalejana kui pealtvaatajana.  Vabaduse väljakul saab alates kella kümnest hommikul erinevate spordialadega tutvuda, testida tervisetooteid ja registreerida rahvaspordisündmustele. Tegevusi jätkub nii suurtele kui väikestele. Avatud on pallimänguala, kus saab tutvust teha nii korv- kui jalgpalliga. Paraolümplased demonstreerivad enda oskusi ning julgustavad kõiki erinevate spordialadega tegelema. Enese harimiseks võib igaüks ka kohapeal järgi proovida, mis tunne on mängida pimelauatennist või ratastoolitennist. Cross-fit treenerite juhendamisel saab proovida selle mitmekülgse ja nõudliku ala harjutusi. Samaaegselt saab kaasa elada ka Fit Games kaasahaaravatele võistlustele.

 

Kell 12.00 antakse Vabaduse väljakult start 5-kilomeetrise pikkusele heategevuslikule RIMI Juunijooksule, millest võib osa võtta nii joostes kui käies. Juunijooksu osavõtutasudega toetatakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatavat ülekaaluliste laste suvelaagrit. Kõik osavõtjad saavad uhke medali. Registreerida saab heategevuslikule Juunijooksule saab registreerida siin

Heategevusjooksu autasustamistseremoonia toimub Raekoja platsil asuval suurel laval kell üks päeval. 

 

Alates kell 13 toimuvad professionaalsete treenerite eestvedamisel Zumbatreeningud Vabaduse väljakul, kuhu on samuti kõik huvilised oodatud.

 

Kell 14.30 algavad lõbusad lastejooksud, millest osavõtjad saavad motiveerivaid ja harivaid auhindu RIMI-lt ja teistelt koostööpartneritelt.