1. juuni 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru

Uudised

Gerd Kanter tegi treeningu koos liikumispuudega inimestega

29.05.2018

Eile tegi Rimi Juunijooksu patroon Gerd Kanter treeningu koos liikumispuudega inimestega, kes soovivad samuti anda oma panuse heategevusse ning toetada Juunijooksul osalemisega Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu korraldatavat laste suvist aktiivsuslaagrit. Juunijooks toimub 2. juunil Kadrioru pargis.

„Olin kohe nõus hakkama juunijooksu patrooniks, kui see ettepanek mulle tehti,“ lausus Gerd Kanter. „Ei ole paremat tunnet, kui abivajajale heateo tegemine, eriti, kui aidatakse ühiskonna kõige nõrgemaid – lapsi. Pole tähtis, kas tuled juunijooksule jooksma või kõndima, oluline on kohal olla. Nii teed head endale ja toetad ka liikumispuudega lapsi.“

 

„Jooksu osavõtutasudest saadud tulu annetatakse liikumispuuetega laste rehabilitatsioonilaagrile, kus lapsed saavad individuaalset, perekeskset ning grupis teostatavat rehabilitatsiooniteenust: füsioteraapiat, tegevusteraapiat, loovteraapiat jne,“ sõnas Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu tegevjuht Lili Tiri. „Koos suunatud tegevustega soovime arendada laste sotsiaalseid oskusi, luua uusi sõprussuhteid eakaaslaste seas ning tugevdada sidemeid lapsevanemate-laste ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu vahel.“

 

Juunijooksul on kavas jooksmine, käimine ja kepikõnd kõigile jõukohasel viie kilomeetri pikkusel rajal. Stardi-finišipaik ning võistluskeskus asuvad Kadrioru staadionil ja rada kulgeb Kadrioru teedel. Juunijooksu raames toimub Kadrioru staadionil ka tasuta spordiprogramm lastele ja Koit Toome kontsert.

 

Rimi Juunijooksule saab registreerida soodushinnaga maikuu lõpuni SIIN.

Vanalinna Päevade raames toimub laupäeval, 1. juunil spordiprogramm kus sobib kaasa lüüa kogu perega, nii osalejana kui pealtvaatajana.  Vabaduse väljakul saab alates kella kümnest hommikul erinevate spordialadega tutvuda, testida tervisetooteid ja registreerida rahvaspordisündmustele. Tegevusi jätkub nii suurtele kui väikestele. Avatud on pallimänguala, kus saab tutvust teha nii korv- kui jalgpalliga. Paraolümplased demonstreerivad enda oskusi ning julgustavad kõiki erinevate spordialadega tegelema. Enese harimiseks võib igaüks ka kohapeal järgi proovida, mis tunne on mängida pimelauatennist või ratastoolitennist. Cross-fit treenerite juhendamisel saab proovida selle mitmekülgse ja nõudliku ala harjutusi. Samaaegselt saab kaasa elada ka Fit Games kaasahaaravatele võistlustele.

 

Kell 12.00 antakse Vabaduse väljakult start 5-kilomeetrise pikkusele heategevuslikule RIMI Juunijooksule, millest võib osa võtta nii joostes kui käies. Juunijooksu osavõtutasudega toetatakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatavat ülekaaluliste laste suvelaagrit. Kõik osavõtjad saavad uhke medali. Registreerida saab heategevuslikule Juunijooksule saab registreerida siin

Heategevusjooksu autasustamistseremoonia toimub Raekoja platsil asuval suurel laval kell üks päeval. 

 

Alates kell 13 toimuvad professionaalsete treenerite eestvedamisel Zumbatreeningud Vabaduse väljakul, kuhu on samuti kõik huvilised oodatud.

 

Kell 14.45 algavad lõbusad lastejooksud, millest osavõtjad saavad motiveerivaid ja harivaid auhindu RIMI-lt ja teistelt koostööpartneritelt.

Registreerimine lastejooksudele toimub siin.