1. juuni 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru

Uudised

Juunijooksu patrooniks on olümpiavõitja Gerd Kanter

08.05.2018

2. juunil toimub Kadriorus teist korda heategevuslik Rimi Juunijooks, mille tulu annetatakse liikumispuuetega laste rehabilitatsioonilaagrile. Juunijooksu patrooniks on olümpiavõitja Gerd Kanter ning osavõtjaid ergutab Kadrioru staadionil Koit Toome.

 

Laupäeval, 2. juunil toimub Kadriorus juba teist korda heategevuslik jooks, mille korraldavad tänavu Rimi, Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit ning Spordiürituste Korraldamise Klubi. Rimi Juunijooksu eesmärk on inspireerida inimesi rohkem liikuma, harrastama tervislikku elustiili ning teha head.

 

Jooksu osavõtutasudest saadud tulu annetatakse liikumispuuetega laste rehabilitatsioonilaagrile. “Laagris saaksid lapsed individuaalset, perekeskset ning grupis teostatavat rehabilitatsiooniteenust-füsioteraapiat, tegevusteraapiat, loovteraapiat jne. Koos suunatud tegevustega soovime arendada laste sotsiaalseid oskusi, luua uusi sõprussuhteid eakaaslaste seas ning tugevdada sidemeid lapsevanemate-laste ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu vahel,” ütles Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu tegevjuht Lili Tiri.

 

Rimi Juunijooksul on kavas jooksmine, käimine ja kepikõnd kõigile jõukohasel viie kilomeetrisel rajal. Stardi- ja finišipaik ning võistluskeskus asuvad Kadrioru staadionil ja rada kulgeb varasuviselt kaunitel Kadrioru teedel.

 

Juunijooksule tasub tulla kogu perega, sest Kadrioru staadionil toimuvad ka lõbusad Lastejooksud ning kavas on kontsert, kus astub üles armastatud laulja Koit Toome. 

 

Heategevuslikule Rimi Juunijooksule saab registreerida internetilehel www.jooks.ee. Kirja saab panna individuaalselt ja gruppidena. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud, sõpruskonnad, asutuste ja ettevõtete kollektiivid, spordiklubid ja kõik teised, kes armastavad liikuda ja head teha. Soodne registreerimisvoor kestab kuni 31. maini.

 

Teha sporti ning teha head on suurepärane kombinatsioon veeta üks mõnus laupäev jooksurajal. Rimi Juunijooksule kutsub kõiki osalema ka olümpiavõitja Gerd Kanter: “Pole tähtis, kas jooksed või kõnnid, oluline on kohal olla. Sa teed head endale ja toetad ka liikumispuudega lapsi.” 

 

Jooksupäevast sai osa ligi kolmtuhat liikumisharrastajat, kes kõik andsid oma panuse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatava ülekaaluliste laste suvelaagriheaks.