1. juuni 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru

Uudised

Spordiprogramm Rimi Juunijooksul

22.04.2019
Vanalinna Päevade raames toimub laupäeval, 1. juunil spordiprogramm kus sobib kaasa lüüa kogu perega, nii osalejana kui pealtvaatajana.  Vabaduse väljakul saab alates kella kümnest hommikul erinevate spordialadega tutvuda, testida tervisetooteid ja registreerida rahvaspordisündmustele. Tegevusi jätkub nii suurtele kui väikestele. Avatud on pallimänguala, kus saab tutvust teha nii korv- kui jalgpalliga. Paraolümplased demonstreerivad enda oskusi ning julgustavad kõiki erinevate spordialadega tegelema. Enese harimiseks võib igaüks ka kohapeal järgi proovida, mis tunne on mängida pimelauatennist või ratastoolitennist. Cross-fit treenerite juhendamisel saab proovida selle mitmekülgse ja nõudliku ala harjutusi. Samaaegselt saab kaasa elada ka Fit Games kaasahaaravatele võistlustele.   Kell 12.00 antakse Vabaduse väljakult start 5-kilomeetrise pikkusele heategevuslikule RIMI Juunijooksule, millest võib osa võtta nii joostes kui käies. Juunijooksu osavõtutasudega toetatakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatavat ülekaaluliste laste suvelaagrit. Kõik osavõtjad saavad uhke medali. Registreerida saab heategevuslikule Juunijooksule saab registreerida siin.  Heategevusjooksu autasustamistseremoonia toimub Raekoja platsil asuval suurel laval kell üks päeval.    Alates kell 13 toimuvad professionaalsete treenerite eestvedamisel Zumbatreeningud Vabaduse väljakul, kuhu on samuti kõik huvilised oodatud.   Kell 14.45 algavad lõbusad lastejooksud, millest osavõtjad saavad motiveerivaid ja harivaid auhindu RIMI-lt ja teistelt koostööpartneritelt. Registreerimine lastejooksudele toimub siin.

Heategevuslikul juunijooksul kogutakse raha liikumispuudega lastele

26.03.2018
2. juunil toimub Kadriorus juba teist korda heategevuslik juunijooks, mille korraldavad Rimi, Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit ning Spordiürituste Korraldamise Klubi. Jooksu eesmärk on inspireerida inimesi rohkem liikuma, harrastama tervislikku elustiili ning teha head.   „Olime väga rõõmsad, kui Rimi tegi meile ettepaneku olla juunijooksu koostööpartner,“ sõnas Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu tegevjuht Lili Tiri. „Jooksu osavõtutasudest saadud tulu annetatakse liikumispuuetega laste rehabilitatsioonilaagrile. Laagris saaksid lapsed individuaalset, perekeskset ning grupis teostatavat rehabilitatsiooniteenust-füsioteraapiat, tegevusteraapiat, loovteraapiat jne. Koos suunatud tegevustega soovime arendada laste sotsiaalseid oskusi, luua uusi sõprussuhteid eakaaslaste seas ning tugevdada sidemeid lapsevanemate-laste ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu vahel.“   „Meile oli heategevusliku juunijooksu korraldamine eelmisel aastal esmakordne kogemus ning hirme oli palju. Mis saab, kui ilm veab alt või huvilisi pole piisavalt?“ rääkis Rimi juht Vaido Padumäe. „Kõik aga laabus suurepäraselt ning osalejad jäid väga rahule, mis omakorda andis innustust võtta jooksu korraldamine ette ka tänavu. Teha sporti ning teha head on suurepärane kombinatsioon veeta üks mõnus päev jooksurajal.“   Eelmisel aastal koguti Juunijooksuga lasterikaste perede laste spordifondi 8000 eurot, fondi tulu jagati suurperede lastele erinevate spordilaagrite või treeningute katmiseks.   Juunijooksul on kavas jooksmine, käimine ja kepikõnd kõigile jõukohasel viie kilomeetri pikkusel rajal. Stardi-finišipaik ning võistluskeskus asuvad Kadrioru staadionil ja rada kulgeb Kadrioru teedel. Osavõtutasud aprilli lõpuni on ajavõtuga distantsil 10 eurot ja ilma ajavõtuta 8 eurot. Juunijooksu raames toimub Kadrioru staadionil ka tasuta spordiprogramm lastele ja kontsert.

Jooksupäevast sai osa ligi kolmtuhat liikumisharrastajat, kes kõik andsid oma panuse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatava ülekaaluliste laste suvelaagriheaks.